top of page

Merve Yalazer

Uzm. Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Merve Yalazer, FMV Işık Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde Psikoloji (İng.) bölümünü burslu olarak tamamlamıştır. Ardından Doç. Dr. Oğuz Tan danışmanlığında "Yetişkinlerde Yalnızlık ve Yaratıcılık" başlıklı tez ile Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamlamıştır.


Klinik psikoloji öğrenimine devam ederken NP İstanbul Beyin Hastanesi, özel eğitim kurumları ve çeşitli danışmanlık merkezlerinde alanlarında gönüllü çalışmalarda bulunarak gelişim psikolojisi ve klinik psikoloji alanlarında deneyim kazanmıştır.


Teorik eğitimlerin yanı sıra Toplum Gönüllüleri Vakfı, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ve KAÇUV gibi kuruluşların çocuk ve yetişkin yaş grupları ile gerçekleştirilen çalışmalarında proje koordinatörü ve gönüllü olarak yer almıştır. Şu anda yetişkinler ile yüz yüze ve çevrimiçi psikoterapi çalışmalarına psikodinamik ekol ile devam etmektedir. Bu yöntem ile kişilerin geçmiş yaşam örüntülerinden yola çıkarak bugünkü içsel süreçlerini anlamlandırmalarına ve problemlerine yönelik iç görü kazanmalarına yardımcı olarak, zorluklarla başa çıkma kapasitelerini ve yaşam kalitelerini arttırma yönünde profesyonel destek hizmeti vermektedir.

Eğitim

2019

FMV Işık Üniversitesi

 

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi -Psikoloji Bölümü (%100 İngilizce)

2023

Üsküdar Üniversitesi

 

Sosyal Bilimler Enstitüsü- Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı

Deneyimler

Stajyer Psikolog

–NPİstanbul Beyin Hastanesi

-BrainFit Studio Türkiye

-Febris Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Klinik Psikolog

-Pelen Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

-Hiwell

Sertifika Eğitimleri

-Psikanalitik Teori ve Terapi Eğitimi/Suzan Uğur Girginer

 

-Kişilik Bozukluklarının Teşhisi ve Tedavisi/ Guinti Psychometrics, Otto Kernberg, Michaela Swales, Clara Mucci, Paul Links, Umberta Telfener

 

-Psikanalize Giriş Seminerleri/ İstanbul Psikanaliz Derneği

 

-Kişilerarası Psikoterapi Eğitimi/ Gökben Hızlı Sayar, Üsküdar Üniversitesi

 

bottom of page