top of page
Çevrimiçi Sınıf

Online Psikoterapi

Online danışmanlığı görüntülü görüşme araçlarının kullanılmasıyla (Skype, Zoom, Google Meet, Whatsapp…vb) gerçekleştirilmesi olarak tanımlayabiliriz. Yüz yüze psikoterapi koşullarının sağlanamadığı durumlarda (yurt dışında yaşama, şehir dışında yaşama, evden ayrılmanın mümkün olmadığı durumlarda, pandemi tedbirleri kapsamında...vs) online platformlar üzerinden danışmanlık yöntemi tercih edilebilir.
 

Özellikle COVİD-19 pandemisi ile birlikte online platformların danışmanlık amaçlı kullanımı da arttı. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, danışanlar online danışmanlıktan, yüz yüze danışmanlıktan olduğu kadar fayda sağlıyor.

 

Online terapi sürecinde de, seansların süresi, sıklığı ve gizliliğin korunması açısından, yüz yüze terapideki kurallar geçerli olur. Rahatsız edilmeyeceğiniz ve dikkatinizin dağılmayacağı özel bir alanda, bilgisayar, cep telefonu ya da tablet aracılığıyla online danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.
Her koşulda ve her durumda psikolojik desteğe ulaşmak mümkün. Hemen randevunuzu oluşturarak, siz de bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

bottom of page