top of page

Çift/Eş Psikoterapisi

"İlişkilerde incinir, ilişkilerde iyileşiriz."

Nilüfer Devecigil

İlişki kurmak insanın en temel ihtiyaçlarından biridir. Yetişkinlik hayatında bize en yakın ilişkilerden birini de partnerimizle/eşimizle kurarız.
 

Çift/Eş danışmanlığı, evlilik terapisi, ilişki danışmanlığı gibi çeşitli adlarla anılan bu danışmanlık türünde, çiftlerin ilişkilerinde uzun zamandır yaşıyor oldukları ve çözüme kavuşturamadıkları problemlerine yönelik ortak çözüm yollarının keşfedilmesi, tarafların iletişiminin güçlendirilmesi ve iki tarafın da ilişkiden aldığı doyumun ve yaşam kalitelerinin arttırılması yönünde destek verilir.
 

Çift/Eş terapisti, taraflara eşit mesafede durarak, ilişki ile ilgili sorunların ve bireysel deneyimlerin özgürce paylaşılabileceği, güvenli bir ortam sunar. Böylelikle iki tarafın da ihtiyaçları ve görüşleri, ilişki içerisinde yaşadıkları problemler, anlaşılır ve duyulur hale gelir. Taraflar arasındaki iletişim becerilerinin gelişmesi ve tarafların ilişki içerisindeki bireysel rollerinin anlaşılmasıyla birlikte ve ilişki içerisindeki ortak kaynakların güçlendirilmesine yönelik yapılan çalışmalar ile ilişkinin güçlendirilmesi ve partnerlerin sorunlarını çözebilecek bilgi ve becerilere erişmeleri hedeflenir.
 

Hemen randevunuzu oluşturarak, siz de bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

bottom of page